A tömörülés felsorolja azon pontokat, amelyekben egyetért a pedagógusokkal.

A Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége szolidaritását fejezi a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete 2022. január végére meghirdetett figyelmeztető sztrájkjával, és támogatja követeléseiket - közölte a szervezet.

"Egyetértünk azzal, hogy:
- a pedagógusok további 45 százalékos béremelésben részesüljenek
- valódi pedagógus életpályára van szükség
- a heti kötelező óraszám 24 órára csökkenjen
- az osztályfőnöki funkció heti 2 órával számítson bele a heti kötelező óraszámba
- a pedagógiai asszisztensek gyermekfelügyelettel töltött heti óraszáma maximum 35 óra legyen
- a kormány érdemben működtesse az oktatás területén a szakmai és érdekképviseleti fórumokat!" - olvasható a nyilatkozatban.

Mint írják, "a pedagógusokra bízzuk a legnagyobb kincsünket: a gyermekeinket. Ennek megfelelő erkölcsi és anyagi elismerés illeti meg a pedagógusokat!"

Buzdítják szövetségük tagszervezeteit és tagjait, hogy saját eszközeikkel támogassák a pedagógus szakszervezetek által megfogalmazott sztrájkköveteléseket.

Forrás: Infostart

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!