Figyelmeztető demonstrációt tart a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) január 31-én, erről döntött a szakszervezet elnöksége csütörtöki ülésén.

A MASZSZ az MTI-hez eljuttatott közleményében arról tájékoztatott, hogy a pedagógus társadalom melletti szolidaritás és a MASZSZ-tagszervezetek bértárgyalásainak támogatása érdekében tartanak demonstrációt.

Székely Tamás, a szövetség alelnöke az MTI-nek elmondta, az akciót összehangolják majd a pedagógus szakszervezetek által szintén január 31-re meghirdetett sztrájkkal. Részleteket azonban egyelőre nem közölt a tervezett demonstrációról.

A MASZSZ közleménye szerint a szövetség elnökségi ülése arról is döntött, hogy támogatják a 3 havi álláskeresési idő meghosszabbítását 270 napra.

Emlékeztettek: a MASZSZ már többször kezdeményezte a 3 havi álláskeresési idő növelését, ezt legutóbb a koronavírus-járványból adódó elbocsátási hullám idején követelte.

Forrás: 24.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!