A köznevelési államtitkárság üdvözli, hogy a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete a koronavírus-fertőzés miatt kihirdetett veszélyhelyzetben felfüggeszti a sztrájktárgyalásokat.

A Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerdán közölte az MTI-vel, hogy álláspontjuk szerint most a koronavírus-járvány megfékezése a fő feladat, ezért az Emberi Erőforrások Minisztériumával megkezdett sztrájktárgyalásokat határozatlan időre felfüggesztik.

A tárca egyetért azzal, hogy jelenleg a vírus elleni küzdelem a legfontosabb, ennek fontos eleme, hogy a pedagógusok mindent kövessenek el a tantermen kívüli, digitális munkarendre való átállás minél sikeresebb megvalósítása érdekében - olvasható tárca köznevelési államtitkárságának közleményében.

Kiemelték: ezért fontos, hogy ne megosszák a rendelkezésre álló erőket, hanem minél szorosabban működjenek együtt.

Forrás: HírTV

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!