Szerdára tervezték a tiltakozó akciót, de nem született megegyezés az elégséges szolgáltatásról, így szerdán biztosan nem lesz sztrájk.

Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálatai Dolgozók Szakszervezetének elnöke az InfoRádióban elmondta, hogy

a kormány áttette a sztrájk tervezett napjára azt az egyeztetést, amelyen a még elégséges szolgáltatásról kellett volna megállapodni. Emiatt törvényesen nem lehet megtartani a munkabeszüntetést.
Bejelentette azt is, hogy a szakszervezet mostantól sztrájkhónapot tart, és ha a bíróság dönt a még elégséges szolgáltatásról, akkor megtartják a munkabeszüntetést.

Hozzátette: ezt a kormánynak szerinte nem kellene megvárnia, és méltó bért kellene adnia a szociális ágazatban dolgozóknak, akik most többnyire minimálbért keresnek.

Forrás: Infostart.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!