Minden lehetséges eszközzel segítik a közlekedési dolgozók a Vasas Szakszervezeti Szövetséget a Suzukinál zajló törvénytelenségek elleni harcában. A Közlekedési Szakszervezetek Országos Szövetsége (KSZOSZ) kongresszusa a szerdai ülésén úgy döntött, hogy mozgósítja tagjait, s amennyiben a Vasas újabb demonstrációt szervez a Suzukinál – írja a napi.hu.

Beállnak a közlekedésiek a Vasasok mögé, hogy így is erősítsék őket a Suzukival folytatott vitájukban, a törvénytelenség elleni harcukban

- jelentette be Nemes Gábor, a szövetség kongresszusának tegnapi ülését követően. A KSZOSZ elnöke szerint az, ami a Suzuki gyárban zajlik, pontos lenyomata annak, ahogy ma egy munkáltató minden következmény nélkül semmibe veheti a munkavállalói jogokat, s az azokat garantáló törvényeket.

Ez egyértelműen a kormány felelőssége is, mert a kiemelt stratégiai partnerek felett szinte semmi kontroll nincs, ezért egyebek között a Suzukinál büntetlenül zajló események más - nem kiemelt - munkáltatókat is hasonló törvénytelenségekre, a munkavállalói jogok sárba tiprására bátoríthat

- véli az elnök. (Szerdán egyébként Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-oldalán egy fotót közölt, amelyen Szuzuki Oszamuval, a Suzuki Corporation elnök-vezérigazgatójával mutatkozik.)

suzuki,

A KSZOSZ közleménye szerint a szakszervezetek a jövőben is minden erejükkel tiltakozni fognak az olyan és ahhoz hasonló jogtalanságok ellen, amelyeket a Suzukinál tapasztaltak: néhány hónappal ezelőtt kirúgtak egy munkavállalót csupán azért, mert egy alakuló érdekképviseletnek lett volna a vezetője, s most pedig egyszerűen nem engedik be a gyárba a szakszervezeti szövetég delegációját, hogy találkozhassanak a tagjaikkal.

Márpedig a munkáltatónak törvényi kötelezettsége ezt lehetővé tenni - figyelmeztetnek.

Emlékeztetnek, hogy a Vasas Szakszervezeti Szövetség a napokban a Suzuki gyártelepénél félpályás útlezárással hívta fel a figyelmet a törvénytelenségekre, s az akció sikerét a cégvezetés megakadályozta, a munkavállalókat szállító buszokat ugyanis váratlanul a hátsó teherkapuhoz irányította, s az embereket ott "csempésztette" ki, hogy ne lássák a szakszervezeti tiltakozást. Amennyiben a Vasas újra meghirdet egy akciót, a KSZOSZ is mozgósítja a tagjait.

Forrás: napi.hu

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni