Erről beszélt Szűcs Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke az ATV Start című műsorában.

A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke azt mondta:

jelenleg alkotmányos jogokat is sért, hogy a tankerületek nem tárgyalnak velük a még elégséges szolgáltatásról, mondván, nem időszerű.

Éppen ezért is követelik a sztrájktörvény módosítását.

Azt szeretnék elérni, hogy ne előfeltétele legyen a még elégséges szolgáltatás a munkabeszüntetésnek, hanem sztrájkolhassanak és utána állapíthassa meg a bíróság, hogy megtették-e a szükséges lépéseket.

Erre azért lenne szükség Szűcs Tamás szerint, mert most gyakorlatilag kiszámíthatatlanná teszik a sztrájkot. A munkáltató eddig semmilyen javaslatot nem tett le az elégséges szolgáltatással kapcsolatban. A PDSZ elnöke több ezer sztrájkolóra számít.

Az ezres nagyságrend az szerintem teljesen rendben van. Egyébként pedig a lehetőséget tudja a PDSZ megadni, a kollégák meg eldöntik, hogy akarnak-e élni ezzel az eszközzel vagy nem

– fogalmazott a szakszervezeti elnök.

Forrás: ATV.hu

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni