A „rabszolgatörvény” elleni tüntetéssorozat Pécsett félpályás útlezárásokkal folytatódik mától a hónap végéig – írja a Szabad Pécs.

Egy-másfél kilométeres kocsisorok alakultak ki ma reggel a 6-os út cserkúti szakaszán mindkét irányból a szakszervezetek által szervezett félpályás útlezárás miatt. A Pécs felé tartó sávban mintegy 30 autó parkolt. Rendőrök irányították a forgalmat. Az autósok többsége türelmesen fogadta a 10-15 perces várakozást, sőt, sokan dudáltak támogatólag elhaladtukban a demonstrálóknak. A város keleti részén, a Budai vámnál a Búzavirág utca és az Álmos utca között zártak le egy sávot a demonstrálók.

A Baranya Megyei Szakszervezetek Akcióegysége által szervezett tiltakozás egyelőre csak figyelmeztető jellegű.
A héten minden hétköznap hajnali 5-től délelőtt 10-ig tart a forgalomlassító tüntetés, ami jövő héten is folytatódik egészen január 31-éig,

viszont a Facebook-esemény szerint már délután 4-ig lesznek kint a demonstrálók.

Forrás: szabadpecs.hu