Az Olajipari Szakszervezet félpályás útlezárást tart Százhalombattán jövő kedden „a Mol megkülönböztetés nélküli tisztességes, az Olajipari Szakszervezet által javasolt alapbérfejlesztése” érdekében – írja a Portfolio.

A szakszervezet a küldöttgyűlés határozata alapján tartja meg a félpályás útlezárást Százhalombattán, a Mol Nyrt. Dunai Finomítójának északi portájánál, 2018. április 17-én, 07:30 és 12:00 óra között. Közlésük szerint a rendőrség engedélyezte a félpályás útlezárást.

A félpályás útlezárás célja a szakszervezet megfogalmazása szerint

a Mol Nyrt. fizikai és szellemi munkavállalóinak - a szellemi munkavállalókra nézve lealacsonyító - megkülönböztetés nélküli tisztességes, az Olajipari Szakszervezet által javasolt alapbérfejlesztése.

A félpályás útlezárásra az érdekképviselet vár minden munkavállalót, függetlenül attól, hogy mely szakszervezet tagja vagy hogy szakszervezeten kívüli-e.

Forrás: Portfolio