Az egészségügyi dolgozókhoz hasonlóan demonstrálnak a bérfelzárkóztatásért – írja a 24.hu.

Demonstrálnak hétfőn az autóbuszvezetők és a karbantartók a volt Volán-társaságoknál – közölte a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet. Ez nem jelent fennakadást a közlekedésben, mindössze annyit, hogy fekete pólóban vagy fekete ingben fognak dolgozni, hogy felhívják a figyelmet az Autóbusz-közlekedési Szakszervezetek Szövetségének bérfelzárkóztatási programjára.

A munkavállalók azt követelik, hogy a busztársaságokat felügyelő MNV Zrt. azonnal kezdjen tárgyalásokat a szakszervezetekkel a három éves bérfelzárkóztatásról. Az állami vállalat eddig nem volt hajlandó egyeztetni erről az érdekképviselettel.

Korábban az egészségügyi dolgozók ugyancsak fekete ruhába öltözve demonstráltak az alacsony bérek miatt.

Forrás: 24.hu