Két órás figyelmeztető sztrájkot tartottak pénteken a dolgozók a dán ablakgyáró cég, a Velux fertődi gyárában - mondta a Népszavának László Zoltán, a Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnöke.

A munkabeszüntetés hátterében a megszakadó munkabér tárgyalások állnak. A munkáltató ugyan korábban tett egy egyoldalú bértömegemelési javaslatot, ám egyénekre lebontva erről nem tudtak semmit az alkalmazottak. Éppen ezért már nem csupán egy bérmegállapodásról van szó, a munkavállalók jogainak tiszteletben tartása is kérdés tárgya - fogalmazott az érdekképviseleti vezető.

A helyzet feszült voltára utal, hogy a szakszervezet tegnap még "csak" azt jelentette be, hogy megalakult a sztrájkbizottság a cégnél. Ehhez képest kevesebb, mint egy nap elteltével a munkabeszüntetést is megtartották a több mint ezer főt foglalkoztató vállalatnál.

Forrás: Népszava