Aki azt hiszi, hogy a 21. század Európájában már csak a történelemkönyvekben létezik a rabszolgaság, alaposan téved. A Walk Free Foundation által csütörtökön kiadott Global Slavery Index szerint Berlin lakosságának megfelelő mennyiségű, csaknem 3,6 millió embert dolgoztatnak rabszolgaként Európában és Közép-Ázsiában – olvasható az Indexen.

A szervezet a rabszolgaság alatt a kényszermunkát, a gyerekmunkát, a szexuális kizsákmányolást és a kényszerházasságot érti.

Az egész világon 40,3 milliót is eléri a rabszolgák száma.

Magyarország megdöbbentően sok, 36 ezer emberrel járul hozzá ehhez a számhoz.

Az ország teljes lakosságához képest a legtöbb rabszolga Észak-Koreában van. A 25 milliós ország lakosságának több mint 10 százalékát dolgoztatják rabszolgaként. A legtöbb embert, közel 8 millió főt, Indiában kényszerítik munkára. Az összes rabszolga 71 százaléka nő. Ehhez nagyban hozzájárul az, hogy 15,4 millió ember él kényszerházasságban.

A G20 országok 354 milliárd dollárnyi (csaknem 100 billió forintnyi) olyan terméket importálnak, amit nagy valószínűséggel rabszolgák gyártottak.

Forrás: Index

Hozzászólok a Facebookon

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.