Startlaphoz Csatlakozz!

Szakszervezeti tüntetés Rómában

Írta: Szakszervezetek.hu (d.l.)
Közzétéve: 2012. október 20. szombat, 20:42

Ezrek tüntettek szombaton Róma központjában a legnagyobb olasz szakszervezeti szövetség felhívására azon a nagygyűlésen, amelyet a munkahelyek védelme érdekében és a gyárbezárások ellen tartottak.

A CGIL tiltakozó nagygyűléséről beszámoló jelentésében a brit hírügynökség ezrekre tette a résztvevők számát, míg az orosz hírügynökség tízezrekről számolt be. Az ipar minden ágának képviseletében összegyűlt tiltakozók vörös léggömbjein és transzparensein a feliratok a Mario Monti vezette kormány távozását követelték, és sürgették a kabinetet, hogy tegyen többet a recesszió sújtotta munkások megsegítése érdekében. A megmozdulás szónokai követelték az elbocsátások beszüntetését a járműiparban, valamint a kiegészítő adók megszüntetése, a nyugdíjrendszer korszerűsítése és a munkanélküliség mellett foglaltak állást.

A szakszervezeti szövetség a honlapján arra szólította fel a kormányt, hogy olyan intézkedésekre összpontosítson, amelyek ösztönzik a beruházásokat, fellendítik a foglalkoztatást, főként a fiatalok és a nők körében.

A CGIL november közepére 24 órás általános sztrájkot tervez követeléseinek nyomatékosabbá tétele érdekében.

Kedvencek közé   |    Add a Startlaphoz   |    Legyen ez a kezdőlapom   |    Impresszum   |    Jogfenntartó nyilatkozat   |    Adatvédelmi tájékoztató
2012 Szakszervezetek.hu - Szakszervezeti tüntetés Rómában.