A Pedagógusok Szakszervezete új partneri együttműködésben gondolkodik a fenntartóval és a jogalkotókkal – írja a beol.hu.

Rendkívül fontosnak tartjuk, hogy az oktatásban jelentkező összes gondot és bajt egy-egy problémaként kezeljük, és így meg tudjuk fogalmazni, hogy konkrétan min és miért kell változtatni a kiegyensúlyozott és nyugodt mindennapok érdekében

– fogalmazott Szabó Zsuzsa, a PSZ országos elnöke a szakszervezet megyei szervezetének szerdai, békéscsabai tanévnyitó értekezletén. Szabó Zsuzsa hangsúlyozta, olyan közös gondolkodásmódot akarnak megvalósítani, amikor gyors válaszok születnek a felmerülő kérdésekre. Megemlítette a 22-26 órás mozgástér okozta gondokat, a túlórák, egyes helyeken a munkaszerződések, illetve a tanárhiány kérdését.

Kitért arra, hogy a pedagógusok hitetlenül leterheltek, és nagyon magas az adminisztratív kötelezettségük.

Kiemelte, folyamatosan egyeztetnek vidéki kollégáikkal, hogy képben legyenek arról, mi aggasztja, mi nyomasztja a pedagógusokat. Egyebek mellett ezt a célt szolgálta szerdai Békés megyei egyeztetésük is.

Forrás: beol.hu