Figyelemelterelésnek tartja a köztisztviselőket és közalkalmazottakat képviselő szakszervezet főtitkára az állami háttérintézetek megszüntetéséről szóló bejelentést.

Boros Péterné a Hír TV Magyarország élőben című műsorában azt mondta, bár a kormányzat elbocsátásokat tervez, a közszféra valójában létszámhiánnyal küzd. „Az államigazgatásban létszámhiány van: Ez a létszámhiány jelen van a járáshivatalokban, kormányhivatalokban, az önkormányzatoknál és jelen van valószínűleg az országos főhatóságoknál is. Tehát amikor arról beszélt Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter úr, hogy az átadása 80 százalék bérfedezettel, pénzügyi fedezettel fog megtörténni a főhatóságoknak a minisztériumokhoz, ez azt is jelzi, hogy a kormány először nyír, aztán mér" – mutatott rá a Hír TV-ben Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezetének főtitkára.

Forrás: Hír TV