Közleményben jelentette ki a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ), hogy kiállnak a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) mellett.

Mint írták, „az oktatás bármely szintjén dolgozókat – a bölcsődéktől a felsőoktatási intézményekig –, pedagógusokat, oktatókat, kutatókat és közvetlen segítőiket áldozatos munkájukért méltán megilleti a tisztelet. Ennek egyaránt része kell legyen a társadalmi, az erkölcsi és az anyagi elismerés és megbecsültség.”

Ezáltal az FDSZ támogatja és megérti a pedagógus szakszervezetek követeléseit, miszerint a Kormány az oktatás súlyának és helyzete súlyosságának megfelelő felelősséggel és konstruktivitással vegyen részt a tárgyalásokon. Közleményükben hozzátették, hogy a január 31-re meghirdetett figyelmeztető sztrájkot is támogatják.

Forrás: 168 óra

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!