Az alkalmazottaknak november 30-ig fel kell venniük az oltást - írja a HVG.

Két nap pótszabadságot ad a MÁV azoknak a munkatársainak, akik felveszik a koronavírus elleni oltást – közölte a vállalat.

A MÁV közleménye szerint az új rendelkezés minden munkavállalót érint, akik legkésőbb november 30-ig beoltatják magukat, és ezt igazolják is. A pótszabadságokat jövőre lehet majd kivenni.

Korábban azt mondta a Vasutas Szakszervezet elnöke, hogy ha kötelezővé teszik az oltást, akkor leállhat a vasúti közlekedés Magyarországon. A Szolidaritás Autóbusz-Közlekedési Szakszervezet elnöke, Dobi István is közölte, hogy ha kötelezően előírják az oltakozást, akkor a Volán is leáll.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter jelentette be a múlt heti kormányinfón, hogy a magyarországi cégek jogot kapnak rá, hogy dolgozóiknak, illetve a munkavégzéshez előírják a koronavírus elleni oltást.

Forrás: HVG

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!