Tüntetne és akár sztrájkot is szervezne a VDSZSZ Szolidaritás, ha a bértárgyalások nem hoznak eredménytolvasható a Hír TV oldalán.

A dolgozók béremeléséről hetek óta nincs megállapodás a MÁV-nál. A vasutasok továbbra is ragaszkodnak az 5 százalékos emeléshez. „A tegnapi napon, január 20-án egy bértárgyalást, egy kollektív munkaügyi vitát tartott a munkáltató és a szakszervezetek, amelyen még mindig nem sikerült közelebb kerülnünk egymáshoz. A szakszervezetek közösen már tavaly novemberben beadták azt a követelésüket, hogy 5 százalékos […] bérfejlesztést akarnak minimálisan elérni 2016-ban a MÁV-csoport vállalatainál. Mi azt tapasztaltuk, hogy az elmúlt években a nemzetgazdasági átlaghoz képest csökkentek a vasútnál dolgozó munkavállalók jövedelmei. Természetesen minden eszközt, akár tiltakozást, demonstrációt, akár sztrájkot is be fogunk vetni ebben az ügyben" – nyilatkozta Halasi Zoltán, a VDSZSZ Szolidaritás elnöke.

Forrás: Hír TV