A   jobb   munkahelyi biztonság  és  egészségvédelem  a szakszervezeti mozgalom előtt álló egyik legnagyobb kihívás. A dolgozók körében készült és a szakszervezetekkel szembeni elvárásokra rákérdező felmérések arról tanúskodnak,  hogy  a  legtöbben  a  munkahelyi  biztonságot  és egészségvédelmet elsőrendű prioritásnak tartják. Ugyanakkor az ez irányú tevékenység  összetett.  Először  is  a  munkahelyeken  a  szakszervezetek végzik a szokásos napi tevékenységüket. Ezeket erősítik az egyes ágazatok különleges  vagy  regionális  témákkal  kapcsolatos  tapasztalatai.    Számos kapcsolatot  találunk  a  munkahelyi  egészségvédelmi  kérdések  és  a  más szakszervezeti célok között  (munkahelyi demokrácia,  társadalmi nemek egyenlősége,  környezetvédelem,  stb.) Továbbá,  nő a határokon  átívelő cselekvés szükségessége a nemzetközi kereskedelemmel, a globalizációvalés az EU bővítéssel.

Mindezen fejlemények azt jelzik, hogy szükség van határokon átívelő szakszervezeti együttműködésre és a közös stratégiák készítésére. Laurent Vugel az Európai Szakszervezeti Intézet vezető kutatója elsődlegesen a munkavédelemi képviselők és a témával foglalkozó  szakszervezeti  tisztségviselők  számára  készített a témában összefoglalót.

A könyv itt olvasható.