A VOSZ elnöke érthetetlennek tartja a KDNP javaslatát, hiszen a két legnagyobb szakszervezettel már aláírtak egy javaslatot a vasárnapi munkavégzés szabályairól – olvasható a Klubrádió oldalán.

Dávid Ferenc azt monda, azt nem bánják, ha a KDNP ezt a javaslatot szeretné törvényerőre emelni, a maximum nyolcórás munkavégzést viszont nem támogatják.

A kereskedelmi dolgozók örülnének a két szabad vasárnapnak, de a pótlékokban is jó lenne megegyezni, nem tesz jót, hogy ha a kormány közelében össze-vissza beszélnek – így reagált a KDNP javaslatára a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete.

Sáling József szerint, ha a cégek nem tudják, milyen új szabályozásra kell készülniük, az rossz irányba befolyásolhatja a bértárgyalásokat.

Havi két szabad vasárnapot és a hét utolsó napján legfeljebb napi nyolcórás munkavégzést írna elő az a törvénymódosító javaslat, amelyet a KDNP az év végéig a parlament elé terjeszt, írja a Magyar Idők.

Forrás: Klubrádió