Már két éve is lehetett tudni, hogy Magyarországon háromszor annyi amputációt végeznek el, mint az Európai Unió többi országában, mégsem történt változás a finanszírozásban - ezt Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének elnöke mondta a Klubrádiónak.

A szakszervezet közleménye szerint a rekonstrukciós érműtétekért a kórházak általában nem kapnak annyi támogatást, amennyibe a beavatkozás kerül. sőt van olyan, hogy a biztosító többet fizet az amputációért mint a végtag megmentéséért, Dénes Tamás szerint egy jól képzett szakorvos nem fogja automatikusan az amputációt választani, de ezzel veszteséget termel a kórházának.

A szakszervezeti vezető úgy látja, a kórházak nem tudták megfelelően fejleszteni az érsebészeti osztályokat és elég szakorvos sincs az országban.

Forrás: Klubrádió