Mintha nem ugyanazon az eseményen ült volna a nemzetgazdasági miniszter és a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke. A tárcavezető a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma keddi tanácskozása után a résztvevőknek a munka törvénykönyvével kapcsolatos álláspontjáról nyilatkozott, csakhogy ezt a napirendi pontot az érdekvédő szerint nem tárgyalták – olvasható a Népszabadság cikkében.

A 2017-es költségvetés, a jövő évi adótörvény-módosítások, a vasárnapi bérpótlék és a cafeteria is téma volt kedden a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán (VKF). Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az ülést követően a közmédiának elmondta: olyan fontos kérdések is napirendre kerültek, mint az otthonteremtés, a közfoglalkoztatás, egyes kedvezmények megtartása vagy módosítása. A legnagyobb vitát a vasárnapi bérpótlék váltotta ki, amely Varga tájékoztatása szerint alapvetően a munkaadói és a munkavállalói oldal között folyt.

Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MSZSZ) elnöke viszont arról tájékoztatott, hogy még a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) is egyetértett azzal az ötpontos ajánlással, amely szerint a bérpótlék emelkedjék ötvenről száz százalékra, a kereskedelemben biztosítsanak havi két vasárnapot a munkavállalóknak, a gyermekét egyedül nevelő szülő pedig kapjon fokozott védelmet.

Varga Mihály bejelentette, hogy szeretnék készpénzesíteni a cafeteria egy részét. A közszférában az ilyen juttatás mértéke most átlagosan kétszázezer forint körül van, s ennek a felét készpénzesíthetnék, a másik fele maradna a többek között idegenforgalmi szálláshelyeken felhasználható SZÉP kártyán. Úgy tűnik, a kormányfővel szemben – aki korábban a cafeteria megszüntetéséről beszélt, amit szerinte Brüsszel vár el tőlünk – győzött a vendéglátó lobbi.

Forrás: Népszabadság