Sztrájk helyett béremelés lesz a Volánoknál, mintegy 15 ezer dolgozó részesül bérfejlesztésben, a siker ellenére mégis lemondott Dobi István, a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet elnöke. Döntését a kaposvári vezető a Somogy TV-ben azzal indokolta, hogy az érdekképviselet által reprezentált 50 százalékos bérfelzárkóztatási program megvalósításához nem sikerült a társszakszervezetek valamint a munkavállalók többségének támogatását megszerezni.

A Volán-társaságok szakszervezetei korábban egy 5 napos sztrájkot hirdettek, mert hetekig nem tudtak megállapodni a béremelésről a munkáltatóval és a tulajdonossal, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-vel. A dolgozók követeléseikben 3 százalékos bérfejlesztést és havi ötezer forintos béren kívüli juttatás kértek. A mostani megállapodásban az átlagos béremelés mértéke nem csak eléri, hanem meg is haladja a 3 százalékot, és a munkavállalók 85 százaléka kap majd több fizetést.

Dobi István május 27-re hívta össze a szakszervezet választmányát, ahol bejelenti a lemondását.

Forrás: somogytv.hu