A háromszáz igazgató és az emberi erőforrások miniszterének egyeztetését sem tartja megfelelő platformnak a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke.

Mendrey László Magyarország élőben című műsorunkban úgy érvelt: az igazgatókat a miniszter nevezi ki, ezért szerencsésebb lenne, ha nem ők, hanem a szakmai szervezetek egyeztetnének Balog Zoltánnal.

„Egyrészt nem ismerjük, nem tudjuk azt, hogy mi a kiválasztás alapja, miért pont ez a háromszáz ember. Másrészt vitatjuk azt, hogy valóban ők a közoktatás, köznevelés legfontosabb szereplői. Mi azt mondjuk, hogy a gyerekek a legfontosabb szereplők, tehát velük kellene tárgyalnia a kormánynak. Gyerekek érdekében kellene tárgyalni, és nem feltétlen az igazgatókkal, akik, hogy úgy mondjam kicsit pikírten, igen belsőséges viszonyt ápolnak a mindenkori miniszterrel, hiszen ő nevezi ki őket” – fogalmazott a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke.

A tárcavezető jövő péntekre hívta össze az országos igazgatói konferenciát.

Forrás: HírTV