Újra összeül ma a köznevelési kerekasztal, újoncként csatlakozik például az OECD szakértője, de a pedagógus szakszervezetek biztosan nem vesznek részt.

Az OECD-szakértő mellett meghívták az antiszegregációs kerekasztal képviselőjét, a katolikus egyház képviselőjét, a megyei városok szövetségének, az óvodapedagógusoknak a delegáltját, valamint az Alapítványi és Magániskolák Egyesületét is.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete bár a korábbi kerekasztalon jelen volt, ma a Pedagógus Sztrájkbizottsághoz hasonlóan nem vesz részt az ülésen.

Palkovics László oktatásért felelős államtitkár korábban jelezte: két kerekasztal-ülés között szakértői munkacsoportok üléseznek, és két hét alatt szeretnének megoldást találni a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) működési, finanszírozási problémáira, valamint elkezdik a szervezeti átalakítást is.