Még a kereskedelmi kamara elnöke sem tud róla, a kormány azonban hamarosan tárgyalhatja.

A Figyelő úgy tudja, hogy február 24-én tárgyal a kormány az Önkéntes Kilépési Programról (ÖKP). Ez az a javaslat, amely 5-10 millió forintot adna azoknak a közszolgálati dolgozóknak, akik önként mondanak fel munkahelyükön. A tervekről a lap szerint nem kapott tájékoztatást a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete, ezért úgy döntöttek, hogy a Közszolgálati Érdekegyeztető Fórumon keresztül levélben fordulnak a miniszterhez. Nem ismeri a javaslat részleteit Parragh Ferenc MKIK-elnök, az Államreform Bizottság tagja sem. Parragh László elárulta, hogy a közteher mérséklése lenne az egyik alapja a következő évek kormányzati – de a nemzetgazdaság egészét érintő – béremelési programjának, de az MKIK elnöke óvatosságra int, mert szerinte a túlzott mértékű csökkentés a régiós versenyképességünk romlásához vezetne.

Forrás: Figyelő