A Magyar Taxisok Szakszervezete nyílt levélben fordult a Miniszterelnökséget vezető miniszterhez. Szerintük csak Lázár János veszi komolyan a problémájukat.

Nyílt levélben fordultak a taxisok Lázár Jánoshoz, miután a miniszter tegnap megszólalt az ügyükben.

A szakszervezet szerint Lázár az egyetlen, aki komolyan veszi a taxisok problémáját, ezért arra kérik, vállaljon mediátor szerepet a megoldás érdekében.

„Nem elvtelen támogatást várunk tehát, csak annyit, hogy tekintélyét latba vetve szervezzen a taxis kérdés szereplői részvételével egy tárgyalást, melynek lebonyolításában önre, mint tapasztalt politikusra is számítunk" – áll a nyílt levélben. Szerintük a gyors megoldás érdekében a kormánynak le kell ülnie a taxis szakszervezettel és az Uber képviselőivel.

Lázár János hétfői sajtótájékoztatóján megígérte, hogy a kormány szerdai ülésén megtárgyalja a taxisok ügyét. A miniszter közölte: mindenkivel konzultálnak, és hozzátette: a közlekedési államtitkárság már több alkalommal is egyeztetett a taxisok képviselőjével. Mérlegelni fognak minden javaslatot – szögezte le Lázár János.

Forrás: atv.hu