A krónikus betegséggel küzdő gyerekek esetében a szülő jogosult otthon tartani a gyermekét, de a pedagógus szakszervezet szerint ez a lehetőség alapos indokkal minden gyereknél kérvényezhető.

A középiskolák ugyan zárva maradnak május 10-ig, de az általános iskolák minden jel szerint kinyitnak április 19-étől. Nem engedi ugyanakkor iskolába fogyatékkal élő krónikus beteg kisfiát egy anya, mert félti a vírustól - erről beszélt a nő az RTL Híradónak .

A Pedagógusok Szakszervezete szerint a szülők alapos indok esetén kérvényezhetik a távolmaradást, amit el kell fogadniuk az iskoláknak. A minisztérium szerint azonban a többség azt szeretné, hogy nyissanak az intézmények. Mindenesetre, ha egy gyerek 250 óránál többet hiányzik egy tanévben, osztályozó vizsgát kell tennie.

Forrás: HVG

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!