Orbán Viktor egyértelműen jelezte, nem most van itt az ideje kamuvideókat készíteni – írja a Népszava.

A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöksége messzemenőkig elkötelezett a transzparencia mellett, a járvánnyal kapcsolatos kérdésekben számtalan alkalommal kértük a kormányzatot ennek megvalósítására

- közölte a köztestület az Alfahír érdeklődésére. A portál az követően kereste meg a kamarát kérdéseivel, miután több szerkesztőség - többek között lapunk is - aláírta azt a miniszterelnöknek címzett nyílt levelet, amelyben azt kérik, az újságírók a kórházakból számolhassanak be a járványhelyzetről.    A MOK most közölte, az emberek döntését segítené, ha szembesülnének azzal a valós helyzettel, amit az egészségügyi dolgozók nap mint nap átélnek. Ugyanakkor hangsúlyozták azt is, hogy ellenzik a tájékoztatás mindennemű politikai felhasználását. Ez vonatkozik mind a politikusokra, mind pedig a sajtó képviselőire.

Nagyon fontos lenne, hogy a sajtó munkatársai bejuthassanak az egészségügyi intézményekbe, és objektíven bemutathassák azt, hogy milyen heroikus küzdelem zajlik a kórházakban

- utóbbit már a Magyar Orvosok Szakszervezete (MOSZ) alelnöke mondta a portálnak. Tóth Judit Mária nem gondolja azt, hogy ezzel akadályoznák az intézményekben folyó munkát. Szerinte a tudósítások csak segítenék az egészségügyi dolgozókat abban, hogy csökkenjen a rájuk nehezedő nyomás, mivel a beszámolók következtében az emberek komolyabban vennék a járványügyi szabályokat. Az érdekképviseleti vezető hozzátette, nem sokkolásra lenne szükség, hanem objektív tájékoztatásra, amivel az emberek együttműködését fokozni lehetne. Mint lapunk is megírta, Orbán Viktor szerda este az állami tévében a kérésre utalva kifejtette véleményét, amikor azt mondta, hogy szerinte nem most van itt az ideje kamuvideókat készíteni a kórházakban.

Forrás: Népszava

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!