A foglalkozási megbetegedés szabályai szerinti 100 százalékos táppénzt javasol a munkavégzés közben koronavírussal megfertőződött és a kényszerkarantén miatt távolmaradó munkatársak számára a Postások Független Érdekvédelmi Szövetsége (POFÉSZ) és a Kézbesítők Szakszervezete (KÉSZ), ennek érdekében levélben fordultak a kormányhoz - közölte a Munkástanácsok Országos Szövetsége szerdán az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a szakszervezetek azt is kérik, hogy a közvetlen ügyfélforgalomban dolgozó kollégáknak legyen prioritásuk, és hamarabb kapják meg a védőoltást, ezzel is hozzájárulva a forgalom zavartalan ellátásához.

A levélben rámutatnak, hogy miközben a postások közül sokan fokozottan ki vannak téve a koronavírus-fertőzés veszélyének, a munkatársak a mostani nehéz időkben is példamutatóan látják el a közfeladatukat, zökkenőmentesen kiszolgálják az ügyfeleket. A két szakszervezetnek mintegy 2500 tagja van.

Forrás: mfor.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!