Kincses Gyula úgy véli, az esetszámok robbanásszerű növekedése a veszélyérzet hiányának tudható be – olvasható a Népszavában.

 Megértjük, hogy a második hullámban már nem lehet olyan szigorú általános intézkedéseket hozni a kormány részéről, mint az elsőben, hiszen a gazdaság és az emberek életlehetősége ugyanúgy szempont, mint az egészség – mondta a Magyar Orvosi Kamara elnöke az ATV Híradónak. Kincses Gyula kijelentette, hogy azt tudomásul kell venni, hogy a második hullám nagyobb terhelést tehet majd az egészségügyi ellátórendszerre. Többek között az egészségügy alapos felkészítését is kérte az Orvosi Kamara abban a levélben, amit Kásler Miklós és Pintér Sándor minisztereknek küldtek péntek délben. A MOK elnöke hangsúlyozta, hogy hiába van lélegeztető gép, ha nem áll mellette orvos vagy asszisztens, ezért muszáj az egészségügyet átalakítani. Ez viszont bérek nélkül nem stabilizálható. A fertőzöttek számáról azt mondta, hogy „most egy veszélyhelyzet, egy kockázat van”.

– Nem tudjuk, hogy ez most egy csúcs, ami le is cseng, egy idő után, aztán majd október-novemberben támad újra, vagy egy exponenciális fejlődés miatt máris ráömlik az egészségügyi ellátó rendszerre. Több esélyes még a meccs. Ez fogja eldönteni a stratégiát

– jegyezte meg.

Úgy vélekedett, hogy a nagymértékű robbanás a veszélyérzet hiányának tudható be. Ezt az is mutatja, hogy most főként a fiatalokat érinti a vírus.  Az iskolák bezárása szerinte a nemzetközi tapasztalatok alapján nem lenne célszerű. Veszélyforrást ott lát, hogy a fiatalok hazavihetik a vírust, amit az idősek elkaphatnak. Hozzátette, éppen ezért lesz majd szükség a jövőben a nagyobb kórházi kapacitásra.  A magyarországi esetszámok növekedésének dinamikája szerinte ijesztő, de a számszerűsége nemzetközi viszonylatban még mindig nem magas kirívóan.

Forrás: Népszava

 

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!