Rácz Zsófia, fiatalokért felelős helyettes államtitkár, 4 hónapon keresztül zsinórban mondta le a találkozóját a Pedagógusok Szakszervezete Országos Ifjúsági Tagozatával - írja a 444.hu.

Az esetről a szakszervezet osztott meg egy Facebook-bejegyezést, amiben azt írják, hogy március 16 óta próbálnak meg leszervezni egy 30-60 perces találkozót Rácz Zsófiával, amiben a pedagógushiányról és túlterheltségről, az iskolai agresszióról és a lakhatási helyzetről szerették volna beszélgetni.

Az események kronológikus sorrendben:

• A találkozót először március 16-a, délután három órára lett megbeszélve Budapestre, ami a szakszervezet egyes tagjainak oda-vissza egy 6 órás utat jelentett.
  • 11:46-kor Rácz Zsófia lemondta.
  • A következő időpont április 21-re szólt, de ekkor már csak Zoom-on keresztül tudtak volna beszélni a helyettes államtitkárral a járványhelyzet miatt. 13 órakor kezdődött volna a megbeszélés.
  • 12.13-kor Rácz Zsófia lemondta.
  • A szakszervezet azóta is többször írt és telefonált, hogy leszervezzék a beszélgetést, de ez azóta sem sikerült.

Megkérdeztük az Emmit, hogy miért mondta le Rácz Zsófia a beszélgetéseket, de nem kaptunk választ.

Forrás: 444.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!