A kereskedelemben a munkaerőhiány már működési problémákat okoz, és az is feszültségeket kelt, hogy a dolgozók túlterheltek – mondta Bubenkó Csaba, a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének (KDFSZ) elnöke csütörtökön az M1 aktuális csatorna és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című közös műsorblokkjában.

A szakszervezeti vezető szerint a kialakult helyzetre az jelenthet megoldást, ha az ágazatban működő cégek felismerik, hogy a megfelelő bérek mellett kiszámítható munkakörülményekre és átlátható beosztásra van szükségük a dolgozóknak.

Szólt arról is, hogy a szakszervezeti részről felmerült a boltok önkéntes vasárnapi zárva tartása. Az ügyben először a vásárlók véleményére kíváncsiak, a KDFSZ a fogyasztók visszajelzései alapján alakítja majd ki az álláspontját.

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!