Egyre több magyar és külföldi utazó keresi fel az itthoni vendéglátóhelyeket, főleg a fürdős desztinációkat. Ám a növekvő forgalom mellett csökken a vendéglátóipari munkások létszáma.

A magyarországi kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák 71 százaléka a fürdős desztinációkhoz kötődik - derül ki a KSH adataiból.

De látni kell, hogy hogy a bérfejlesztések terén mielőbb lépni kell, a növekvő forgalmat csökkenő létszámú állománnyal érték el, az országos átlagbérektől folyamatosan leszakadó fürdőágazati jövedelemszint tovább súlyosbodó problémákat hoz

- nyilatkozta a Magyar Fürdőszövetség elnöke, Boros László Attila a Világgazdaságnak.

Az alapvetően a Modern városok program keretében elindult és tervezett fürdőfejlesztések mellett a meglévő, már népszerű gyógyhelyek korszerűsítésének támogatását tartja kiemelten fontosnak a szakszövetség.

Forrás: Pénzcentrum