Legalább 15 százalékos béremelésre lenne szükség a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete szerint. Bubenkó Csaba elnök a HírTv Reggeli járat című műsorában arra reagált, hogy kötelező létszámnövelést írna elő a kormány a hipermarketeknek.

Sajtóhírek szerint a 400 négyzetméternél nagyobb alapterületű áruházaknak meg kell duplázniuk dolgozóik létszámát, ágazati becslések szerint viszont a 2016-ban életbe lépő intézkedés jelentősen növelné az érintett nagyvállalatok bérköltségeit. A szakszervezeti vezető fenntartja, hogy korrekt és tisztességes béreket kell adni a munkavállalóknak.

„Minimum 10-15 százalékos béremelésre lenne szükség, és a különböző juttatásokat is emelni kellene. Az a fajta üzletpolitika, hogy olcsó munkaerővel akarunk dolgoztatni, és sokat, az rossz politika az én megítélésem szerint" – fogalmazott Bubenkó Csaba, a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének elnöke.

Forrás: HírTv