Meglehetős szkepszissel fogadta a Bölcsődei Dolgozók Szakszervezete Orbán Viktor vasárnapi bejelentését, amely szerint 2022-ig 21 ezer új bölcsődei férőhelyet hoznak létre Magyarországon. A kétségek oka, hogy hallottak már ilyen ígéreteket, Novák Katalin, az Orbán-kormány család- és ifjúságügyi államtitkára ugyanis 2016 januárjában még arról beszélt, hogy 2018-ig 100 milliárd forintból hatvanezerre növelik a bölcsődei férőhelyek számát. Bár ezt az Orbán-kormány honlapján mostanáig elérhető MTI-hír és videófelvétel is bizonyítja, a fideszes politikus az RTL Klub kérdésére egyszerűen letagadta a három évvel ezelőtti nyilatkozatát. – A célkitűzésünk mindig 2020-ról szólt. (...) 2020-ig terveztük elérni a hatvanezer bölcsődei férőhelyet – állította a politikus.

Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében dobta be a 21 ezer új bölcsődei férőhelyről szóló elképzelést, ebből szerinte 2019-ben tízezret, az utána következő két évben pedig öt, illetve hatezret fognak létesíteni.

Szegény az, aki ígérni sem tud

– kommentálta a politikusi ígéreteket Szűcs Viktória, Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (BDDSZ) elnöke.

Felhívta a figyelmet, hogy a korábbi hatvanezer helyett jelenleg 47 ezer bölcsődei férőhelyről szólnak az elképzelések.

Magyarországon 2500 olyan település van, ahol nem működik bölcsőde.

Forrás: 168 óra

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni