Alig tanulnak építőipar szakmát a gyerekek, pedig 90 helyen képzik a szakembereket. A szakszervezet szerint lépni kell: képzési központokra, egységes tantervre van szükség – írja a Pénzcentrum.

Nem éri el a tízezret sem azon gyerekek száma, akik építőipari szakmát tanulnak, miközben kilencven helyen folyik a képzésük

- mondta Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.

Az elnök a műsorban arról beszélt, hogy regionális építőipari képzési központok létrehozását szorgalmazza a szakmunkásképzés hatékonyabbá tételére.

Hozzátette, régiónkként elegendő lenne hét gyakorlati képzőközpont. A szervezet elnöke elmondta azt is, fontosnak tartják, hogy a központokban a képzés egységes legyen, és állami, kamarai, vagy szakmai szövetségi közreműködéssel történjen.

Forrás: Pénzcentrum

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni