Egy álláskereső oldalon feladott hirdetésben keres az EMMI jogi referenst, miközben a Népszava ma arról ír: a tárcánál szüntetik meg a legtöbb munkahelyet – olvasható az ATV oldalán.

 Az Emberi Erőforrások Minisztériumában szűnik meg a legtöbb munkahely, összesen ezer, további 1800 státuszt pedig a tárcához tartozó állami vállalatoknál számolnak fel. Ez nem jelenti azt, hogy ennyi embert rúgnak ki, sokszor a betöltetlen helyeket szüntetik meg - írja mai számában a Népszava.

Gulyás Gergely kancelláriaminiszter tegnap a kormányinfón jelentette be, hogy a minisztériumoktól összesen 2500 embert küldenek el, az állami vállalatoktól pedig több ezret, de számuk nem éri el a sajtóban korábban megjelent kilencezer főt.

A szakszervezetek azt kifogásolják, hogy a leépítések előtt elmaradt a szakmai egyeztetés az érdekvédőkkel. Azt sem mérték fel, hogy mennyi munka marad a dolgozókra.

Mindeközben az egyik magyarországi álláshirdetésben megjelent, hogy az EMMI pályázatot hirdetett jogi referensi munkakör betöltésére.

Azt írták, hogy a munkakör az elbírálást követően azonnal betölthető.

Az jogi referens feladatköréhez tartozik:

  • A Minisztériumhoz kapcsolódó gazdasági és egyéb döntések, intézkedések, határozatok jogi szempontból történő vizsgálata,
  • Az intézmény belső szabályzatainak kidolgozásában való részvétel,
  • Jogszabálytervezetek, kormány előterjesztések véleményezésében történő közreműködés,
  • Szerződések megkötésének segítése, jogi szempontból történő vizsgálata.

A munkakör betöltésének a feltételei:

  • Egyetemi, jogász végzettség,
  • Legalább középfokú angol nyelvtudás,
  • Microsoft Office alkalmazások felhasználói szintű ismerete,
  • Magyar állampolgárság,
  • Cselekvőképesség,
  • Büntetlen előélet.

Elvárt kompetenciák:

  • Felelősségteljes munkavégzés,
  • Csapatmunkára való képesség,
  • Elkötelezettség,
  • Önálló munkavégzés,
  • Precizitás,
  • Kiemelkedő problémamegoldó képesség,
  • Proaktív szemlélet

Előnyt jelent:

  • Jogi munkakörben szerzett tapasztalat,
  • További nyelvek ismerete,
  • Közigazgatásban szerzett tapasztalat,
  • Pályakezdők jelentkezését is várjuk.

Amit kínálnak:

  • Folyamatos szakmai fejlődés lehetősége,
  • Belső képzéseken történő részvétel biztosítása.

A hirdetésben a szükséges nyelvtudás rubrikában az angol középfok szerepel, a szükséges tapasztalat alatt pedig az áll: "Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot".

Az EMMI-nek elküldtük a kérdéseinket, hogy a tárcánál nincs-e létszámstop, illetve lezárult-e a pályázat, felvett-e a tárca jogi referenst. Amint válaszolnak, frissítjük a cikkünket.

Forrás: ATV