Arra kérik a munkáltatók a kormányt, emeljék vissza 18 évre a tankötelezettség határát, és kössék egységes vizsgához az általános iskola befejezését.

Újra 18 éves korra kellene emelni a munkaadók szerint a tankötelezettséget, és kötelező vizsgához kötni az általános iskola befejezését a munkaadók

- számolt be az RTL Híradója. A munkaadói szövetség szerint ugyanis a diákok negyede funkcionális analfabétaként kezdi a középiskolát.

A második negyedévben a munkaerőhiány történelmi rekordra nőtt, ráadásul a dolgozók száma évente évről évre csökken, minden évben 40-50 ezerrel kevesebben állnak munkába, mint ahányan nyugdíjba mennek. Gablini Gábor, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének alelnöke arról beszélt az RTL-nek: nem szabad engedni a Magyarországon élő gyerekek lemorzsolódását.

Forrás: HVG

Hozzászólok a Facebookon

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!