Elkezdődött a Vállalkozni érdemes – álláskeresők és fiatalok vállalkozóvá válásának ösztönzése című program megvalósítása a dél-dunántúli régióban – írja a Magyar Idők.

A Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program alfejezetének célja, hogy a regisztrált álláskeresők és fiatalok részére szakmai támogatást nyújtson ahhoz, hogy önálló vállalkozás alapításával biztosítsák jövőjüket.

Az 1,028 milliárd forint európai uniós támogatással megvalósuló programban a fiatalok és álláskeresők felkészítését 2021. december 31-ig biztosítják a résztvevők: az MVA Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, az OKISZ Magyar Iparszövetség, valamint a Kisosz Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége alkotta konzorcium.

A program célja, hogy olyan életképes vállalkozások jöjjenek létre, amelyek elősegítik a vállalkozói generációváltást, hozzájárulnak a fiatalok és a regisztrált álláskeresők munkaerőpiaci helyzetének megoldásához.

Forrás: Magyar Idők