Nem munkaerő többlet, hanem munkaerőhiány van annál az Utasellátó Központnál, ahol a MÁVSTART leépítéseket tervez – ezt a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének elnöke mondta a Reggeli gyorsban. A szakszervezet kollektív munkaügyi vitát kezdeményezett, szerintük a munka feltételei nem felelnek meg a jogszabályoknak.

Halasi Zoltán úgy látja, azért bocsájtanának el több mint negyven embert, mert nem tudják betölteni az üres álláshelyeket, ezért inkább megszüntetik a szolgáltatásaik egy részét.

A VDSZSZ Szolidaritás elnöke hozzátette, ha nem születik megállapodás, sztrájkolhatnak a munkavállalók.

A MÁV komoly munkaerőhiánnyal küzd:a vállalat tájékoztatása szerint nincs elég váltókezelő, tolatásvezető, pénztáros, jegyvizsgáló, járműszerelő, biztosítóberendezési és távközlési műszerész, forgalmi szolgálattevő, mérnök a cégnél, konkrétan399 embert azonnal fel tudnának venni, ellenben úgy tűnik, hogy kalauzból és szakácsból létszámtöbblet van, mert ott ötven embert küldenének el.

Forrás: Klubrádió