Elfogadhatatlannak tartja a jogerősen elítélt veszprémi nőgyógyász etikai vétségének szankcióját a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete (RESZASZ). Mint arról korábban a Népszava beszámolt: mindössze fél évre eltiltotta foglalkozásától a Magyar Orvosi Kamara Országos Etikai Bizottsága az orvost, aki százezres összegeket kért gyógyíthatatlan rákosoktól műtétekért, vizsgálatokért. Az orvos, Udvary János az eltiltás idejére fizetés nélküli szabadságot vett ki - írja a Népszava.hu.

A ReSzaSz álláspontja az, hogy az ilyen minősített esetekben az európai jogrend, más országok példái és saját normáink alapján kizárólag a végleges eltiltás lehet erkölcsileg megalapozott döntés. A MOK országos vezetése nemrég kiadott deklarációjában arra hívta fel a politikai döntéshozók figyelmét, hogy a politikusok erkölcsi szerepe nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az egészségügyben tényleges változások induljanak, a politikai közgondolkodás gyökeresen megváltozzon az egészségügyről. (forrás: Magyar Orvosi Kamara: A MOK Deklarációja; 2017. június 16., mok.hu) Mint írták: „Hisszük, hogy a döntéshozó politikusoktól hitelesen csak akkor kérhetjük számon az erkölcsi megújulást, ha mi, egészségügyben dolgozók is megvizsgáljuk önmagunkat, és nemcsak szavakban, hanem tettekben is mindig az etikus magatartást tanúsítjuk.”