A legnagyobb finn szakszervezet szerint az alapjövedelem kivitelezhetetlen, gazdaságtalan, haszontalan és sokakat arra ösztönöz, hogy kevesebbet dolgozzanak – írja a Bloomberg nyomán a 24.hu.

A szakszervezetnek egyébként közel egymillió tagja van. Az alapjövedelemmel kapcsolatban pedig év eleje óta egy két éves kísérlet zajlik az országban, de a szervezet azt mondja, ez sem változtat majd a véleményükön.

Ilkka Kaukoranta, a szakszervezet gazdasági szakértője szerint ez rossz irányba viszi majd a szociálpolitikát.

A kísérletben munkanélküliek vesznek részt, akik havonta körülbelül 170 ezer forintot kapnak. Az alapjövedelmet azonban akkor is felvehetik, ha találnak munkát vagy tanulmányokba kezdenek.

Az a cél, hogy legyenek tapasztalatik arról, hogyan használják fel az alapjövedelmet. Kérdés, hogy ettől lustábbak és munkakerülőbbek lesznek-e.

Forrás: 24.hu