Komoly problémákkal szembesült a Volkswagen wolfsburgi üzeme, Bernd Osterloh, a vállalat szakszervezeti vezetője szerint ugyanis miközben erős a kereslet a Volkswagen Golf hibrid változatai iránt, a chiphiány miatt akadozik a termelés.

Bloomberg riportjából kiderült, hogy a Volkswagennek közel 93 ezer Golf legyártására van megrendelése, melyek előállítása több mint négy hónapot vesz igénybe.

A szakszervezet vezetője a Braunschweiger Zeitungnak adott nyilatkozatában hangsúlyozta, a hibrid változatok rendkívül népszerűek a vásárlók körében, mivel Németországban az eladások 60 százalékát, Európában pedig 40 százalékát teszik ki.

A német autógyártó már tavaly decemberben arra figyelmeztetett, hogy az egyre növekvő chiphiány miatt problémák adódhatnak a termelésben.

Előrejelzésük végül bebizonyosodott, a félvezetők hiánya globális méreteket öltött, és nemcsak az autóiparban, hanem egyéb elektronikai cikkek terén is óriási fennakadások keletkeztek.

Forrás: liner.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!