Ingyenes jogsegély- és döntőbírói szolgáltatást vehetnek igénybe a munkavállalók és munkáltatók július 1-jétől 36 hónapon át az észak-magyarországi régióban - közölte a projektgazda, a Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége (KISOSZ) hétfőn az MTI-vel.

A közlemény szerint a szolgáltatást a régió 22 településén a személyes jogi tanácsadás keretében, valamint telefonon, e-mailen és online is igénybe lehet venni. A szövetség kitelepült szakmai rendezvényeken is biztosítja majd az ügyfeleknek a jogsegély-szolgálatot.

Első lépéseként az alternatív vitarendezés lépéseit dolgozzák ki. Ennek célja a bírósági peres eljárások megelőzése a munkavállalóknak és a vállalkozásoknak adott tanácsadás révén.

Az 576 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló programról a www.jogpontok.hu honlapon lehet olvasni részletesen.