Szövetségre lép a Magyar Szakszervezeti Szövetség és a Magyar Nyugdíjasok Egyesületeinek Országos Szövetsége annak érdekében, hogy javulás következzen be a nyugdíjasok jövedelemszintjében. A NYOSZ közleménye szerint ugyanis a munkavállalók jövedelmi viszonyaiban jelentős javulás történt az elmúlt hónapokban a bérmegállapodás miatt – írja a Portfolio.

„A mai aktív dolgozók és mai nyugdíjasok közös érdekét felismerve a két fél - a nyugdíjrendszer átalakításáról szóló jövőbeni javaslataik összehangolása érdekében - közös javaslatok kidolgozására vállalt kötelezettséget. Megállapodtak abban, hogy a szakszervezetek szakmai bázisára, valamint a nyugdíjas szervezetek népes táborára támaszkodva alakítják ki az aztán közösen képviselt nyugdíjpolitikai javaslataikat, a politikai tényezők számára megfogalmazott ajánlásaikat” - olvasható a szövetség sejtelmes közleményében, részleteket nem árulnak el, ezzel is fokozva az izgalmakat. Kíváncsian várjuk, hogy a kormány mindezek hallatán mennyire nyitja meg az állam pénztárcáját.

Forrás: Portfolio