Nem lépett vissza sem a Munkástanácsok, sem a Liga szakszervezetek a korábban az öt munkavállalói képviselettel közösen kialakított bérajánlástól, valótlanok a sajtóban erről megjelent hírek – mondta a Magyar Időknek Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke. A szakszervezetek célja továbbra is az a jövő évi minimálbér-ajánlások mértékével, hogy az 2018-ra elérje a létminimum összegét. Ahogy lapunk korábban megírta, ehhez a jelenlegi gazdasági járulékmutatókat figyelembe véve a következő két esztendőben évi nettó 10-12 százalékos emelésre lenne szükség.

Palkovics emlékeztetett: Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke a minap azt nyilatkozta, hogy a Munkástanácsok, valamint a Liga kihátrált a közös álláspont mögül, és még az érdemi tárgyalások megkezdése előtt csökkentette a béremelésre vonatkozó jelentését. A Munkástanácsok elnöke szerint ez azért is érdekes, mert Kordás állítását megelőzően felkereste a két szakszervezetet, amelyek vezetői egyértelműen cáfolták, hogy új, eltérő álláspontot képviselnek. Egy korábbi, a tárgyalópartnereknek kiküldött kormányzati munkaanyagban még valóban alacsonyabb béremelési javaslat szerepelt, amely szintén félreértést okozhatott, azonban a felek azóta kialakították közös, ma is érvényben lévő álláspontjukat – tette hozzá Palkovics.

Forrás: Magyar Idők