Kusper Zsolt, a Magyarországi Mentődolgozók Szövetségének elnöke rendkívüli juttatást kért a mentőknek az Orbán Viktornak és Kásler Miklósnak címzett levelében, közölte a szövetség a Facebook-oldalán. A 24.hu cikke.

Orbánnak azt írta,

a Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége elnökeként ismételtem kérem a Kormány és az Ön szíves közbenjárást és segítségét a mentődolgozók koronavírus megelőzésében, következményeinek elhárításában a mentés mellett nyújtott áldozatos többletmunkájuk egyszer rendkívüli elismerése érdekében.

Hozzátette, a koronavírus rámutatott, hogy a mentőápolók, mentőgépkocsi vezetők, mentőorvosok, mentőtisztek, mentőtechnikusok, mentésirányítók és az őket támogató műszaki, gazdasági és adminisztratív területen dolgozók fáradhatatlan munkája fő pillére az egészségügy vérkeringésének.

Most ismét a Kormányon a sor, hogy soron kívül gondoskodjon a nagy kockázatot vállaló mentőkről, valamint a támogató munkakörben dolgozókról, hogy kellő megbecsülésben részesülhessenek

– írta.

Kusper Zsolt arra kérte a miniszterelnököt, a mentők napján kapja meg minden érintett a juttatást.

Forrás: 24.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!