Semmilyen megállapodás nem született arról, hogy a BKV-dolgozók kapnak-e béremelést a jövő évtől - mondta a Hír TV-nek az Egységes Közlekedési Szakszervezet elnöke.

Naszályi Gábor hangsúlyozta: a szakszervezetek 15 százalékos bérfejlesztést követelnek 2020-ra, azonban a BKV csupán egy közleményt adott ki, amelyben méltányos emelést vetítenek előre. Karácsony Gergely főpolgármester korábban a 15 százalékos béremelésről úgy nyilatkozott, hogy szerinte az "nem jön össze".

Született egy közlemény, amiben szintén semmi konkrétum nem volt sem arra nézve, hogy mikorra számíthatunk megállapodásra, sem arra nézve, hogy milyen mértékű megállapodásról tárgyal a tulajdonos, a munkáltató, tehát azt kell, hogy mondjam, hogy igazából semmilyen konkrétum, szokásos ilyen semmitmondó közleményt adott ki a vállalat.

- mondta Naszályi Gábor, az Egységes Közlekedési Szakszervezet elnöke.

Forrás: HírTV

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!