Akár hatvan százalékkal is kevesebbet visznek haza az átlagnál, a szakszervezetek szerint azonnali bérrendezésre lenne szükség – írja a HVG.

Akár 60 százalékkal kevesebbet keres az átlagnál egy fiatal diplomás bölcsődei nevelő, mondta a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete az RTL Klub Híradójának.

A szakszervezet felhívására több nevelő is kiposztolta fizetését az interneten. Eszerint van olyan kétdiplomás nevelő, aki két éves munkatapasztalattal 134 ezer forintot visz haza havonta. Más – szintén diplomás – bölcsődei dolgozó 145 ezret kap. A KSH adatai szerint a 20-29 évesek átlagbére Magyarországon ma 208 ezer forint, ennyit nagyjából 30 éves munkaviszonnyal keresnek a bölcsődében

A rossz fizetések miatt rengetegen elhagyják a pályát, ezért a szakemberek azonnali bérrendezésre lenne szükség. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma válaszában viszont azt írta, a diplomás kisgyermeknevelők 2010-ben még csak 112 ezer bruttót kaptak, aminek ma már a háromszorosát keresik.

Idén júliusban a pedagógusok kezdtek hasonló akcióba, akkor is az interneten tiltakoztak megalázó fizetésük miatt.

Forrás: HVG