Szó sincs béremelésről, január 1-től csak azoknak a pedagógusoknak a bére emelkedik, akik életkoruk vagy minősítésük miatt magasabb kategóriába vagy fokozatba kerülnek, illetve azoknak, akiknek a bérét a garantált bérminimum szintjére kell felhozni – hívta fel a figyelmet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).

1. január 1-től csak azoknak a pedagógusoknak a fizetése emelkedik, akiknek

- a bérét a garantált bérminimum szintjére kell felhozni, mert a pedagógus-bértábla szerint még ennél is kevesebbet keresnének

- akiket a pedagógus-előmeneteli rendszer szerint háromévenként magasabb kategóriába kell sorolni;

- akik minősítésüket követően magasabb besorolási fokozatba lépnek

emelte ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, reagálva Bodó Sándor, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkárának január eleji nyilatkozatára. Az államtitkár a TV2-nek azt mondta, idén a pedagógusoknál is várható 13 százalékos béremelés.

„Ezeket a jogszabályi kötelezettségeket a PDSZ véleménye szerint nem lehet béremelésként beállítani, különösen annak ismeretében, hogy a pedagógus-illetmények számításának alapja még mindig a 2014. évi minimálbér” – teszi hozzá a PDSZ.

Forrás: eduline.hu